Jesteś w: > Start > Co nowego > Z życia WTZ KluczborkZ życia WTZ Kluczbork


2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015


• Walentynki
• Dzień Kobiet
• Pierwszy Dzień Wiosny
• Wielkanoc
• Majówka
• Wyjazd do Siołkowic Starych
• Wakacje
• Jarmark Niezwykłości
• Pożegnanie Lata
• Andrzejki
• Mikołajki
• Opłatek Warsztatowy
Walentynki

W dniu czternastego lutego z okazji Walentynek wybraliśmy się na spacer do pizzerii.
Po drodze nasunął nam się temat tego święta - rozmawialiśmy jak każdy z nas je postrzega
i było tyle różnych odpowiedzi co osób. Pogoda dopisywała więc fajnie się szło i miło rozmawiało.

Wreszcie dotarliśmy na miejsce gdzie znajduje się restauracja, która nazywa się "Pizza w dechę". Wchodząc do środka ma się wrażenie, że czas nagle zaczyna się cofać, gdyż wystrój wnętrza urządzony jest w starym stylu: stoły są koloru brązowego na nich leżą obrusy w kratkę, ściany wyłożone są surowym drewnem i papierem, są na nich ponaklejane strony starych gazet z artykułami.

Całość uzupełniają rekwizyty z minionej epoki: stare radio, walizka, maszyna do pisania itp. Wchodząc poczuliśmy zapach przygotowywanej pizzy, a ten aromat dobiegał prosto z pieca. Mieliśmy okazję zobaczyć od początku do końca jak powstaje pizza zanim trafi na stół i zostanie zjedzona. Każdy z nas dostał po pizzy, która była podana na drewnianych deskach, wszyscy jedli aż miło było popatrzyć, nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. I jak to zawsze jest, to co dobre szybko ma swój koniec.

Dziękujemy!!!


Autorem relacji jest uczestnik: Krzysztof W.

Powrót na górę


Dzień Kobiet

8 marca jest dniem Kobiet obchodzonym w całej Polsce. I z okazji tego święta nasi koledzy z Warsztatów, zorganizowali dla nas miłą niespodziankę.
Gdy przyszłyśmy na jadalnie to czekały dla nas, na stołach kubki z misiami oraz każda z dziewczyn otrzymała po pączku. Całość była uzupełniona szczerymi życzeniami. Ten dzień był dla nas wyjątkowy, i zapamiętamy go na pewno długo.


Autorem relacji jest uczestniczka: Anna W.

Powrót na górę


Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 22.03.2007 pojechaliśmy do Opola, na seans filmowy, który był puszczany w Kinoplexie. A okazja ku temu była taka, że dzień wcześniej, był Pierwszy Dzień Wiosny.

Z Kluczborka wyjechaliśmy około godziny 10.00. Przybyliśmy na miejsce przed czasem, niektórzy wykorzystali wolną chwilę na zakup czegoś słodkiego lub zaopatrzyli się w słynny popcorn. Film był pt. "Testosteron", była to oczywiście komedia.

Po zakończeniu seansu pojechaliśmy do McDonalda, bo bardzo nam burczało w brzuszkach :)

Podczas spożywanego posiłku rozmawialiśmy na temat filmu, i czasami błyskał flesz naszego nadwornego fotografa (czyli mnie).

Wiadomo jednak, że wszystko co dobre, szybko ma swój koniec: po jedzeniu szykowaliśmy sie w powrotną drogę do Kluczborka.

We własnych domach byliśmy około 17.00.

Dziękujemy za miło spędzony dzień.


Autorem relacji jest uczestnik: Krzysztof W.

Powrót na górę


Wielkanoc


Dnia 4 kwietnia 2007 roku, około godziny 10.00 przyszli zaproszeni goście. Kierownik rozpoczął to nasze wspólne Wielkanocne zebranie krótkim przemówieniem
powitalnym, po chwili brawa ucichły i nastąpiła cisza.

Najpierw usłyszeliśmy w tle muzykę po czym koleżanka
Basia przeczytała wiersz, i tak rozpoczęła się nasza
"Droga Krzyżowa" Przedstawianie nawiązywało do czasów współczesnych oraz przeszłych. Każdy przez małą chwilę przeniósł się do tamtych czasów, gdzie Jezus cierpiał idąc przez całą Drogę krzyżową, gdzie co jakiś czas był uderzany przez strażników batami, niosąc na plecach swój krzyż.
Dziś wiadomo, nie stosuje się takich tortur, ale My sami czasami zapominamy o tym, że mamy coraz mniej czasu dla Jezusa, coraz mniej poświęcamy uwagi na modlitwę czy choćby pójście do kościoła.


Po zakończeniu przedstawienia, wszyscy poszliśmy do jadalni, gdzie było już przygotowanie śniadanie Wielkanocne, razem zasiedliśmy do wspólnego stołu, ksiądz Henryk Kontny poprowadził modlitwę, po czym rozpoczęliśmy ucztę z kolegami, koleżankami oraz instruktorami i zaproszonymi gośćmi.
Na naszych stołach jak co roku, pojawiły się takie potrawy jak: żur z białą kiełbasą i jajkiem, jajka z majonezem, sałatki oczywiście z jajkiem , bo jak wiadomo jajko symbolizuje życie, siły, odradzającej się na wiosnę przyrody oraz jest to symbol odrodzenia Jezusa Chrystusa. Dzień zajęć powoli dobiegał końca, wszyscy byliśmy, uśmiechnięci i radośni, że ten czas mogliśmy wspólnie spędzić.

Z okazji świat Wielkiej Nocy - najważniejszych świat chrześcijańskich, pragniemy życzyć - skromnie, ale szczerze - spokojnych i radosnych chwil, w gronie ukochanych osób, a przede wszystkim odnalezienia i poczucia istoty tego wielkiego czasu! Wielkiego, bowiem symbolizuje wydarzenie jeszcze większe, czyli zmartwychwstanie Chrystusa, który z miłości do ludzi dał się im zabić...
Czy można sobie wyobrazić większą miłość?
Dlatego życzymy przynajmniej jednej małej chwili, kiedy cały wyścig za światem ustanie i będzie można poczuć tą magię i odnaleźć świąteczne sacrum.

Życzą pracownicy i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.


Autorem relacji jest uczestniczka: Aneta M.

Powrót na górę


Majówka

W dniu 20.05.2007r. Od godziny14.00 do 20.00 na przy
stawie Kościuszki odbyła się impreza:" MAJÓWKA STOWARZYSZEŃ", gdy przybyliśmy na miejsce imprezki to rozkładaliśmy namioty, ławki, stoły a na nich układaliśmy
swoje wykonane prace: wyszywanki, poduszki, kartki okolicznościowe, pamiątkowe zdjęcia z działalności naszego ośrodka prace które znalazły się na naszych
stołach zostały wykonane ręcznie. WTZ Kluczbork przygotował przedstawienie
pt. "O królewnie, która za wszelką cenę chciała wyjść za mąż", po zakończeniu przedstawienia brawom nie było końca.
Organizatorzy zapewnili również takie atrakcje jak: turniej painball-a, wspinaczka ścienna, pokaz karate, zdobywanie wieży budowanej ze skrzynek po napojach, loterie fantowe, dmuchane atrakcje dla dzieci, malowanie kredą po chodniku, przejażdżka konna.


W Majówce brały udział: Caritas Diecezji Opolskiej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kluczborku, Caritas przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kluczborski Klub Karate, Kluczborski Klub Wspinaczkowy "Zawrat", Nieformalny Klub Złotych Bab w Kluczborku,
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów", Stowarzyszenie Klub Abstynenta
"Dziewięć sił" w Kluczborku, Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego Kobietom-Mammograf.

Autorem relacji jest: Krzysztof W

Powrót na górę


Wyjazd do Siołkowic Starych

1 czerwca jest to dzień, w którym dzieci na całym świecie obchodzą swoje święto czyli, Dzień Dziecka. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni do Siołkowic Starych, na tamtejsze Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Wyjazd rozpoczął się po godzinie 8. 00.
Po przyjechaniu na miejsce zostaliśmy przywitani przez miejscowych uczestników i opiekunów, po czym zastaliśmy poczęstowani ciastem i kawą, a następnie zaproszeni do wspólnej zabawy.


Na początku uczestnicy z Siołkowic Starych zaprezentowali nam tańce towarzyskie, jakich uczą się na swoich zajęciach.

My również mieliśmy dla nich przygotowaną niespodziankę, którą było przedstawienie
pt. "O królewnie, która za wszelką cenę chciała wyjść za mąż".

Po krótkiej przerwie zaczęły się zabawy w kółeczku; można było też wziąć udział w konkursach takich jak: rzut do celu podusze-
czką z piachem w środku, kręcenie hula hop, odbijanie piłeczką pingpongową, jak również można było poskakać na skakance.

Uczestnicy brali też udział w konkursie układania puzzli - za szybkie ułożenie, otrzymywało się nagrodę.

Była również możliwość zwiedzenia całego budynku, pracowni i pooglądania prac jakie tam się znajdowały.

I tak po wesołym dniu zabaw zaczęliśmy się pakować, i po paru minutach wyruszyliśmy do naszych domów.

Na pewno długo nie zapomnimy tego wyjazdu.


Autorem relacji jest uczestniczka: Anna W

Powrót na górę
HURA! Wakacje, znowu są Wakacje ...

Przerwa wakacyjna - zapraszamy za miesiąc.


Powrót na górę


Jarmark Niezwykłości

Otrzymaliśmy zaproszenie do Opola na imprezę integracyjną "Jarmark Niezwykłości", która odbywa
się co roku.
Dnia 14.09.2007 r. kilkoro uczestników z Warsztatów wraz z kierownikiem i terapeutą pojechało do Opola. Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy zaproszeni na wspólną mszę św., z okazji
Dnia Osób Niepełnosprawnych, którą odprawił nasz dawny znajomy - ks. Podzielny.
Przyjechało kilkanaście warsztatów z różnych miejscowości Opolszczyzny.
Po zakończeniu mszy św. przyłączyliśmy się do kiermaszu, na którym były już rozłożone stoiska z Zakładu Aktywizacji Zawodowej, Domu Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej. Można było również nauczyć się jak udzielić pierwszej pomocy, osobie poszkodowanej w wypadku itp. Ponieważ mieliśmy ograniczoną ilość czasu, po godzinie złożyliśmy swoje stanowisko z pracami i pojechaliśmy do domu.

Autorem relacji jest uczestniczka: Aneta M

Powrót na górę


Pożegnanie Lata

W dniu 25.09.2007 pojechaliśmy busami na piknik do - gospodarstwa agroturystycznego państwa Stodoła. Gospodarstwo to położone jest w oddalonych od Kluczborka o około 5km Bogdańczowicach.

Przywitał nas pies Sara i kot, na farmie można było zobaczyć takie zwierzęta jak koń, koza z małymi, krowa , a do każdego ze zwierząt można było podejść pogłaskać.Chłopcy grali w piłkę a cała reszta odpoczywała. Część osób była na spacerze - podziwiała uroki wiejskiego klimatu. Gospodarz wiózł nas wozem, pokazał najwyższy punkt okolicy, położony ponad 160 metrów nad poziomem morza. Podczas jazdy cały czas się chichraliśmy ale było bardzo fajnie i na pewno ten dzień będziemy długo wspominać. Były również pamiątkowe fotki, w międzyczasie grill, ognisko, smażone kartofle, a wiadomo że na świeżym powietrzu wszystko lepiej smakuje.


I tak po wesołym dniu zabaw zaczęliśmy się pakować, i po paru minutach wyruszyliśmy do naszych domów, chcielibyśmy tam kiedyś wrócić. Dziękujemy za miło spędzony dzień!! Gorące pozdrowienia dla państwa Stodoła.

Autorem relacji z pikniku jest: Krzysztof W

Powrót na górę


Andrzejki

W czwartek 29 listopada przyszliśmy normalnie na zajęcia, ale około 10 zebraliśmy się wszyscy i dwoma busami pojechali do Bogacicy. Była to niespodzianka z okazji jutrzejszych Andrzejek.

Lokal, w którym obchodziliśmy andrzejkowe święto, został odrestaurowany ze starego spichlerza. Po wejściu do środka rozebraliśmy się i usiedli. Ci, którzy zmarzli, siedli i grzali się przy kominku, a wtedy Kierownik złożył nam życzenia miłej zabawy i smacznego, bo właśnie kelner roznosił obiad.

Po zjedzeniu dowiedzieliśmy się, że w sali obok jest kręgielnia, i większość z nas poszła spróbować swoich sił w tej grze.

W międzyczasie dla chętnych odbywały się wróżby andrzejkowe, (lanie wosku przez dziurkę od klucza, wróżba co nas czeka w przyszłości, jak będzie miała na imię twoja partnerka, partner itp.).

Gdy jedni wróżyli, na torze trwała zacięta walka o to, kto więcej zbije kręgli. Jednym szło dobrze, drugim jeszcze lepiej, ale zabawa była na 102! Później była jeszcze kawa, ciasto i niestety coraz bliżej do końca naszej zabawy, ale - wiadoma sprawa - co dobre, zawsze ma swój początek i koniec. Na pamiątkę pozostały nam wspomnienia i wspólne zdjęcia. Dziękujemy!! Chcemy jeszcze raz!!


Autorem relacji jest: Krzysztof W

Powrót na górę


Mikołajki

6 grudnia jest dniem szczególnym ponieważ tego dnia na całym świecie są obchodzone mikołajki.
Z tej okazji po przerwie śniadaniowej jedna z terapeutek oznajmiła nam, że na jednej z pracowni czeka nieznajomy Gość. Był to
św. Mikołaj.
Przywitaliśmy go z wielkim uśmiechem na twarzy poczym św. Mikołaj oznajmił nam, że
nie dostaniemy paczki od niego, dopóki nie zaśpiewamy mu jakieś piosenki lub nie
powiemy jakiegoś wierszyka.


Gdy nam rozdał prezenty, chwilę odpoczął, pożegnaliśmy się z nim i Święty Mikołaj wyruszył w drogę, a my wróciliśmy do codziennych zajęć.

Autorem relacji jest: Anna W

Powrót na górę


Opłatek Warsztatowy

20 grudnia, odbył się wspólny Opłatek Wigilijny.
Na rozpoczęcie wspólnego świętowania, kilkoro uczestników
z Warsztatów Terapii Zajęciowej, wzięlo udział, jak co roku, w przedstawieniu bożonarodzeniowym. Z zaproszonych gości zjawili się ks. Henryk Kontny, pani Iwona Rudnicka-Hrynyszyn z PCPR-u, oraz uczestnicy i pracownicy Warsztatów.

Zebrani wszyscy przyszli do pracowni plastycznej w, której odbyło się rozpoczęcie spektaklu. Przedstawienie nawiązywało do tego, aby się zatrzymać i rozejrzeć dookoła siebie, oraz wsłuchać się w sprawy innych. Nie pozwolić, aby ważne dla nas sprawy, typu - spędzenie wolnego z najbliższymi, przeminęły i odeszły w niepamięć. Podczas świąt Bożego Narodzenia jest ważne, z kim, w jakim gronie się je przeżywa, a nie jak pięknie ma wyglądać nakryty stół.


Na zakończenie, wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę "Cicha Noc", po niej nastąpiło łamanie się opłatkiem. Po złożeniu sobie nawzajem życzeń, kierownik zaprosił zebranych do jadalni, gdzie mieliśmy zasiąść do wspólnego stołu. Na nim nie zabrakło, tych tradycyjnych potraw, barszcz czerwony z uszkami, ryba, makowiec itp.
Tak zakończyła się nasza Wigilia.

Z okazji Świąt, chcemy złożyć Państwu,
Wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń, atmosfery rodzinnej przy Wigilijnym stole .


Życzą Pracownicy i uczestnicy z Warsztawów Terapii Zajęciowej w Kluczborku.


Autorem relacji jest: Aneta M

Powrót na górę

Start | O nas | Pracownie | Galeria prac | Kontakt | Co nowego | Linki